Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ollie

Položte prsty na grip - zadní na tail a přední zhruba na přední šrouby. Kopněte zadním prstem tail až na zem a odlehčete ho - předním prstem táhněte grip do výšky. Když vám finger neuletí, tak na něj jen dopadněte. A znovu. Nezapomeňte, že z ollie vycházejí všechny triky. Trénujte ollie až do té doby, než ho vychytáte na 100%. A pak ještě chvilku. Ollie je nejdůležitější trik ze všech!!!

Nollie

Ollie přes nose, dej si prsty jak na ollie, ale naopak: ukazováček na nose a prostředníček mezi střed a zadní šrouby, pak udělej prudkej krátkej pohyb dopředu a dolů nosem, snaž se fingera dostat do nejkolmější polohy a vytáhni ho nahoru. Je to docela těžký, chce to hodně cviku, ale z nolliečka pak můžeš dělat většinu ostatních triků jak z ollie.

Frontside

Uděláš ollie a otočíš prstama o 180 stupňů. Je to lehký.

FLIP

Shove-it

Nejlehčí trik, kdy se vám prkno odlepí od prstů. Můžete si ho nejdříve nacvičit na stole bez ollie. Jen desku otočte o 180 stupňů. Až to vychytáte, tak to zkuste ve vzduchu. Tenhle trik je dobrý si vychytat. Můžete s ním vracet i některý grindy (třeba nosegrind shove-it out je hodně efektní).

Kickflip

Prsty dejte na fingec stejně jako na ollie a ukazováček posuňte trochu směrem k sobě. Pak hoďte ollie a ukazováčkem prkno kopněte tak, aby se protočilo kolem podélné osy a pak na něj dopadněte. Měli byste na něj dopadnou před tím, než se prkno dotkne země. Dají se dělat i double, nebo triple kickflipy.

Fs Kickflip

Děláš fs ollie a jak ho máš otočený asi o 90 stupňů tak prudce kopneš ukazovákem hodně k sobě. Je to o hodně těžší než fs heelflip, ale když to dáš tak to fakt hustě vypadá.

Heelflip

V podstatě kickflip naopak. Uděláte ollie a rukou uděláte pohyb, na druhou stranu. Prkno se otočí a vy na něj dopadnete. Dají se dělat i double, nebo triple heelflipy.

Fs Heelflip

Děláš fs ollie a jak ho máš otočený asi o 90 stupňů tak prudce kopneš ukazovákem dopředu. Vrátíš prsty na desku a je to.V podstatě je to Fs Kickflip naopak.

Hardflip

Kombinace shove-itu a kickflipu. Udělejte kickflip a zadním prstem dejte prknu rotaci - mělo by udělat kickflipa a zároveň se protočit jako na shove-it. Když uděláš pohyb od sebe ...hurá tak je to Hardheelflip. No samozřejmě si to můžeš dat i na nollie.

Backflip

Je lehčí nejdřív se ho naučit na nějaké překážce. Jde jen o to, otočit  fingec   na  bříška prstů a trhnout zadním prstem (který je v tuto chvíli  vepředu)  trošku nahoru. Když odděláte ruku, prkno se přetočí úplně a vy jen dopadnete.

Frontflip

Je to v pdstatě to a samé jen to uděláte přes nose.

Impossible

Nejtěžší flip. Vypadá jako backflip, ale musíte při něm držet zadní prst na gripu. Takže se rozjeďte, udělejte ollie a v poslední chvíli oddělejte přední prst z gripu. Fingr se vám backflipem otočí kolem zadního prstu a vy jen dopadnete.

GRIND

50-50

Při tomto grindu jedete po obou trecích

Nosegrind

Tady v tomto grindu jedete po přednim trecku, ale nose se nesmí dotýkat railu!!

5-0

Tady zas jedete po zadnim trecku a tail se nesmí dotýkat railu!!

                             SLIDE                              

 

Tailslide

Slideujete po tailu. Špatně se to dělá na railech!!! Lepší je to dělat na zídkach nebo na knížkách

 

     Noseslide

                Je to totéž jako tailslide jenže tady jedete po noseu.

 

  Boardslide

                    Při tomto tricku mate rail mezi trecky a              slideujete po desce

Darkslide

   Vyskočte nad rail otočte desku gripem dolu dopadnete na rail a dobře se to vrací nejakým flipem. POZOR:při tomto tricku se drasticky ničí grip!!!!!

 

 

 

 

GRAB

Nosegrab

Uděláte ollie palcem chyť te nose a ostatní prsty nechte na gripu

Tailgrab

Je to totéž co NOSEGRAB jenže nechytíte nose, ale tail!!

Indy

Musíte udělat co nejvyšší ollie a pak jen stačí chyztit fingra mezi treckama

Cannnball

V podstatě je to talgrab a nosegrab dohromady! Uděláte ollie,palcem chytnete nose a prsteníček musíte strčit pod tail a ukazováček s prostředníčkem jsou na gipu.

MANUAL

Manual

Tehle trick snad musí umět i úplnýzačátečník!! Prostě jedete po zadních kolečkách!!

Nosemanual

Jedete po předních kolečkách!!

One Wheel

Manuál po jednom kolečku. Když to jedete jedním prstem, tak je to dobrá sviňárna!!

Primo

Deska je na hraně a vy stojíte na kolečkách!!A dá se v tom i grindovat!!

Casper

Dejte prsty jako na kickflip - na zemi otočte desku tak, abyste měli grip na zemi a stáli na tailu. Přední prst je pod gripem a drží desku, zadní je na tailu. Vrací se tak, že odděláte zadní prst a předním to otočíte zpátky.

Anti Casper

Casper, ale jedete v něm na opačnou stranu - jedete po nosu.

No comply

Jedeš po rovině,sundáš prostředníček z prkna a ukazováčkem otočíš tail o 180 a naskočíš.Ze začátku to dá práci ale je to good trik na street.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář